Vyriausybė raginama pagaliau spręsti struktūrinę vienišų pensininkų skurdo problemą, o ne gintis vienkartinėmis išmokomis

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Gintarė Skaistė ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį kviesdami vykdyti duotus pažadus pagaliau pradedant spręsti ilgalaikę struktūrinę vienišų pensinio amžiaus žmonių skurdo problemą.

„Vyriausybės pateiktos priemonės siekiant išsaugoti darbo vietas yra sveikintinos. Tačiau pasiūlytos vienkartinės išmokos, kaip priedas prie pensijos, yra tiesiog bandymas nusipirkti šios grupės žmonių palankumą likus vos mėnesiui ar dviem iki Seimo rinkimų. Matant milžiniškas Vyriausybės skolinamas ir Europos Komisijos skiriamas lėšas ekonomikai skatinti, siūlome neužsižaisti vienkartinėmis išmokomis, o nukreipti šiuos pinigus struktūrinei vienišų pensininkų skurdo problemai spręsti“, – teigė G. Skaistė.

„Matydami vis augantį pensinio amžiaus žmonių, o ypač vienišų pensininkų, santykinio skurdo lygį, praėjusių metų pabaigoje pasiūlėme sukurti vienišų asmenų paramos sistemą. Ja siūlėme nustatyti, kad visiems senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems vienišiems asmenims būtų mokamos 0,3 šalpos pensijų bazės dydžio (42 eurų) vienišų asmenų pensijos, kurios būtų mokamos ne tik našliams, bet ir niekada nesusituokusiems ar išsiskyrusiems senatvės pensininkams. Analogiška priemonė buvo įrašyta ir Vyriausybės programoje, pagal kurią našlių pensijos turėjo būti pakeistos išmokomis vienišiems asmenims iki 2019 metų antrojo ketvirčio. Tačiau nepaisant to, Vyriausybės posėdyje mūsų pasiūlytą įstatymo projektą buvo rekomenduota atmesti. Dabar matant, su kokiomis problemomis susiduria viena iš labiausiai pažeidžiamų visuomenės grupių – mūsų vieniši senjorai, kviečiame iš naujo diskutuoti dėl vienišų asmenų paramos sistemos sukūrimo“, – teigė L. Kasčiūnas.

Savo kreipimesi Seimo nariai Vyriausybę kviečia koncentruotis ne tik į vienkartines išmokas, bet siekiant įveiklinti ir prasmingai paskirstyti milžiniškas su COVID-19 pandemijos pasekmėmis kovoti nukreiptas lėšas, pradėti spręsti ilgalaikę struktūrinę vienišų pensinio amžiaus žmonių skurdo problemą, grįžtant prie anksčiau Seimo narių pasiūlyto įstatymo projekto.

„Eurostat“ duomenimis, Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje pagal pensininkų skurdo lygio augimą. Nuo 2015 metų pensininkų skurdo lygis mūsų šalyje išaugo nuo 27,6 proc. iki 41,7 proc. Lietuvoje pensininkų skurdas yra beveik 3 kartus didesnis nei ES vidurkis – 14,9 proc. Vienišus asmenis, kaip ypatingai pažeidžiamą visuomenės grupę išskiria ir Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas. Jų duomenimis, tarp vienišų žmonių skurdo lygis viršija 50 proc.

Komentarai

Tabea Wassmuth sakė…
Internete mačiau liudijimus apie tai, kaip DR WALE padėjo daugeliui žmonių loterijoje laimėti didžiules sumas, todėl nusprendžiau susisiekti su juo dėl laimėtų skaičių. Susisiekiau su šiuo žmogumi, jis padarė burtą ir davė man laimėtus loterijos numerius. Bet patikėkite manimi, kai vyko burtai, aš buvau tarp laimėtojų. Aš laimėjau SEPTYNIOLIKĄ MILIJONŲ ŠEŠIS ŠIMTUS DEVIŅUS TŪKSTANTUS PIEKIS ŠIMTUS DOLERIŲ (17 609 500 USD) Patvirtinau, kad DR VELAS yra tikras ir garantuotas. Dabar esu gyvas DR WALE, talentingo žmogaus, turinčio dideles galias, gerų darbų liudijimas, tai mano paslaptis, bet nusprendžiau taip pat paskelbti pasaulį. Tai gali būti pagalba visiems, kurie domisi. Mano komentaras jums gali pasirodyti juokingas, bet tai tiesa. Ir pažadu, kad nebus juokinga, kai laimėsite ir dalinsitės liudijimu su kitais. Tai yra loterijos laimėjimo paslaptis, todėl patariu padaryti tą patį. Ne visiems pasiseka iš prigimties. Jei turite problemų laimėti loterijoje, sprendimas laimėti yra DR WALE, todėl susisiekite su juo dabar, kad patvirtintumėte mano parodymus. DR WALE galite pasiekti šiuo kontaktu WhatsApp/Viber: +2347054019402 arba el. paštu: drwalespellhome@gmail.com
Darina Helenius sakė…
Noriu parašyti šį liudijimą, kad papasakočiau kitiems ir padėkočiau DR WALE už tai, ką jis padarė dėl manęs. Pirmuosius dešimt santuokos metų patyriau keturis persileidimus, uošvė mane vadino įvairiausiais vardais, todėl mano santuokinis gyvenimas buvo labai įtemptas ir liūdesio našta. Gera mano draugė papasakojo man apie DR WALE, ji sakė, kad DR WALE buvo tas asmuo, kuris padėjo savo broliui, kai broliui buvo sunku. ji sakė, kad DR WALE yra labai stiprus ir sąžiningas žmogus, ir jis iš tikrųjų padėjo savo broliui išspręsti jo problemą. iš ten ji man davė DR WALE WhatsApp numerį +2347054019402 po to, kai pats atlikau tyrimą apie DR WALE, mačiau gerų liudijimų ir daug gerų komentarų apie jį, mažai žinojau, kad tai baigsis visos mano problemos. nedelsdama susisiekiau su juo pagalbos, gavau vaisingumo žoleles ir liepe ja vartoti. Žolė pasiteisino, o vyras net labiau mane mylėjo ir nupirko brangių daiktų. Vieną popietę nuėjau į netoliese esančią ligoninę ir grįžau namo su teigiamu nėštumo rezultatu, o po devynių mėnesių pagimdžiau berniuką. Nuo tada, kai susisiekiau su DR WALE, mano istorija buvo kitokia. Šiuo metu turiu du vaikus ir esu labai laiminga savo santuokoje. čia yra DR WALE kontaktas: WhatsApp/Viber: +2347054019402 ARBA El. paštas: drwalespellhome@gmail.com