2017 m. gruodžio 13 d., trečiadienis

Seime – jauki ir nuoširdi Kalėdinė labdaros mugė

Kalėdinės labdaros mugės atidarymas, Dž.Barysaitės nuotr.
Laukiant svarbiausios metų šventės Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija gruodžio 13 d. Seimo Europos informacijos biure suorganizavo jau tradicine tapusią Kalėdinę labdaros ir mainų mugę. Renginyje savo rankomis kurtus darbelius pristatė įvairių Vilniaus ir Vilniaus rajono neįgaliųjų organizacijų, dienos centrų, bendruomenių atstovai, jauni menininkai, senjorai.

Mugės atidarymo renginyje Vilniaus Verkių mokyklos-daugiafunkcio centro vokalinis ansamblis „Nuotaika“, vadovaujamas muzikos mokytojos ekspertės Miros Jakubovskajos, dainavo įvairių šalių liaudies dainas. Po to visus Kalėdinės labdaros ir mainų mugės dalyvius pasveikino ir dovanų įteikė mugę globojanti Seimo narė Gintarė Skaistė.

„Pagrindinis šio renginio tikslas – specialiųjų poreikių turinčių asmenų integracija į visuomenę. Socialiai jautrios bendruomenės ir jų nariai kasdieniame gyvenime patiria nemažą socialinę atskirtį. Tokie bendri renginiai neįgaliųjų centrų lankytojams, senjorams, bendruomenėms suteikia progą apsilankyti Seime, pristatyti savo bendruomenės veiklą, pabendrauti su Seimo nariais, mugės svečiais. Surinkę aukas už savo rankomis kurtus darbelius, gautas lėšas jie skiria tolesniam bendruomenės narių ugdymui. Tad tokiu mažu veiksmu mes prisidedame prie šių centrų išlikimo“, – teigė Gintarė Skaistė.


Kalėdinės labdaros mugės dalyviai, Dž.Barysaitės nuotr.
Anot jos, organizacijos kasmet kreipiasi su prašymu organizuoti mugę, tai rodo, kad tokie renginiai yra labai reikalingi. Seimo narė tikisi, kad Seimo kanceliarija panašią mugę leis organizuoti ir prieš šv. Velykas.

Sveikinimo žodį Kalėdinės labdaros ir mainų mugės dalyviams taip pat tarė ir Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Edmundas Pupinis.

„Tikiu, kad visuomenėje labai svarbus visų mūsų solidarumas ir vienas kito palaikymas. Žmonėms, kurie nori kurti ir save realizuoti, tokie susibūrimai yra labai reikalingi, ypač šventiniu, kalėdiniu, laikotarpiu. Džiugu, kad organizuojami tokie renginiai“, – kalbėjo Seimo narys E. Pupinis.

Šiemet mugėje dalyvavo Vilniaus Verkių mokykla-daugiafunkcis centras, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, Dienos centras, Vilniaus krašto žmonių su negalia sąjunga, dienos centrai „Šviesa“, „Mažoji guboja“, Vilniaus miesto neįgaliųjų draugija, Grigiškių neįgaliųjų draugija, Lietuvos psichikos negalios žmonių bendrija  „Giedra“, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Vilniaus Viltis“, sutrikusio intelekto žmonių gyvenimo namai „Pašilaičiai“, Trakų neįgaliųjų užimtumo centras, Bernardinų ir Vilkpėdės bendruomenių socialinių paslaugų centrai, „Jurgitos dirbtuvėlės“, „Žolynų namai“, menininkė ir fotografė Taurima Bunkutė.

Mugei dalyviai paruošė ir staigmenų. Šiemet buvo ne tik nerti, austi, megzti, lipdyti, verti, klijuoti, piešti, siūti gaminiai, bet ir ekologiškos arbatos degustacija.

Komentarų nėra:

Mero žygis per Šančius – padarysiu laimingais per prievartą

Pristatymas savivaldybėje, Kas vyksta Kaune nuotr. Pastaruoju metu labiausiai aptariamas Kauno rajonas – Šančiai. Bendruomenė aktyviai...