2017 m. kovo 7 d., antradienis

Kauniečiai Seimo nariai skatina Vyriausybę įgyvendinti dviejų ministerijų perkėlimo į Kauną projektą

TS-LKD frakcijos nariai, kaunodiena.lt nuotr.
Š.m. kovo 6 d. (pirmadienį) devyni kauniečiai Seimo nariai susitiko su Kauno miesto vadovais ir verslo atstovais.  Susitikimo savivaldybėje metu buvo pristatyti svarbiausi  investiciniai projektai, tokie kaip A1 kelio rekonstrukcija, Mokslo sala, M.K.Čiurlionio koncertų rūmai ir kt. Taip pat, svarstyta viešųjų paslaugų plėtra, siekis 2020 metais tapti Europos kultūros sostine bei tarpukario architektūros pastatų  įtraukimas į UNESCO paveldo sąrašus.

„Džiaugiuosi vykstančiu bendradarbiavimu tarp savivaldybės ir Seimo narių. Kai buvau informuotas apie kauniečių susibūrimą Seime  turėjau sveiko skepticizmo dėl šios grupės aktyvumo, tačiau šiandien matau kad geri ketinimai virsta realybe“ – teigė miesto meras V.Matijošaitis.

Seimo narių nuomone, sostinei persipildant investicijomis, Kaunui atsiveria naujos galimybės pritraukti naujas kokybiškas darbo vietas. Tam palankias sąlygas užtikrina ne tik aukštos kvalifikacijos darbuotojų pasiūla, bet ir naujai statomi biurų pastatai, sukursiantys fizinę erdvę investuotojams. Buvo aptartas ir ministerijų galimo perkėlimo klausimas.

„Siekiant regionų tolygesnio vystymosi, raginame Vyriausybę įgyvendinti dviejų ministerijų perkėlimo į Kauną projektą. Šis pažadas kauniečiams yra labai svarbus, tai užtikrintų nemažai naujų stabilių darbo vietų ir būtų paskata vystytis paslaugų sektoriui“ – kalbėjo Kauno krašto bičiulių grupės vadovė Seime Gintarė Skaistė. 


Susitikimo metu, kaunodiena.lt nuotr.
Taip pat, buvo priimtas nutarimas siūlyti Vyriausybei A1 kelio atkarpą nuo Savanorių pr. iki Via Baltikos įtraukti į Vyriausybės prioritetinių projektų sąrašą bei išanalizuoti galimybes dėl žiedinių savivaldybių jungimo su miestų savivaldybėmis. Dabartinė situacija neužtikrina darnios infrastruktūros plėtros ir nesudaro palankiausių sąlygų abiejų savivaldybių gyventojams. Tuo tarpu dažnai žmonės gyvendami nuosavuose namuose Kauno rajone, dirba mieste. Todėl aktyviai naudojasi miesto viešuoju transportu ir kitomis viešosiomis paslaugomis.

Vėliau Žemės ūkio rūmuose Seimo nariai susitiko su Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos nariais, įmonių vadovais. Susitikimo metu aptarti konkurencijos bei viešųjų pirkimų įstatymo apribojimai, taip pat Darbo kodekso pakeitimai, Kauno regiono infrastruktūros gerinimo galimybės ir kt. Seimo nariai pritarė siūlymui inicijuoti tarpinstitucinę diskusiją dėl konkurencijos įstatymo pokyčių siekiant Lietuvos verslo konkurencingumo ne tik šalies, bet ir regiono ar ES mastu.

LR Seimo Kauno krašto bičiulių grupė vienija 15 parlamentarų, priklausančių 4 skirtingoms frakcijoms. Šiai grupei priklauso: Gintarė Skaistė, Gediminas Vasiliauskas, Viktoras Pranckietis, Gabrielius Landsbergis, Ramūnas Karbauskis, Mindaugas Puidokas, Kazys Starkevičius, Rimantas Jonas Dagys, Aušra Papirtienė, Emanuelis Zingeris, Lauras Stacevičius, Kęstutis Pūkas, Raminta Popovienė, Aurelijus Veryga ir Tadas Langaitis.

Komentarų nėra:

Kauno centrinio pašto privatizavimas gali būti pražūtingas

Seimo narė Gintarė Skaistė Po vakar Kaune vykusios diskusijos dėl Centrinio pašto ateities Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių...