2010 m. kovo 20 d., šeštadienis

Dėl šiukšlių

Šiandien buvo patvirtintos naujos taisyklės reglamentuojančios apmokėjimą už šiukšlių išvežimą iš daugiabučių namų. Pagal jas, šiukšlių išvežimo mokestis bus skaičiuojamas nuo buto ploto, o ne nuo žmonių skaičiaus. Klausimas sukėlė daugybę diskusijų ir aršių pasisakymų iš opozicijos bei vienos visuomeninės organizacijos atstovų. Visgi, reikia paminėti, jog oponuojantys pamiršta paminėti, kad gyvenantys nuosavuose namuose, gyvenantys daugiabučiuose, kurie turi įsisteigę bendrijas mokės pagal sudarytas sutartis. T.y. kiek prisišiukšlins, tiek ir mokės už išvežamas atliekas.
Naujoji tvarka taikoma tik bendrijų neturintiems daugiabučiams, kuriuos administruoja konkursą laimėję administratoriai. Daugelis sako, kad šiukšlina ne kvadratai, o žmonės. Tačiau reikia paminėti, jog perėjome iš sovietinės privalomos registracijos sistemos prie dabartinės, kai žmogus gali registruotis savivaldybėje, o ne bute, kuriame gyvena. Tai tokį sprendimą turi sekti ir kiti atitinkami teisės aktai. Dabar prie Kauno savivaldybės registruoti 10 tūkstančių gyventojų, kurie specialiai išsiregistruoja iš butų ir piktybiškai nemoka už šiukšlių išvežimą. Tai ar jie negyvena mūsų mieste ir nešiukšlina? Kodėl už juos turi mokėti sąžiningi miestiečiai?
Tai pat reikia paminėti, kad daugiabutis, nors ir neturintis įsteigtos bendrijos, gali sudaryti sutartį su „Kauno švara“, kad atliekas iš jų daugiabučio išvežtų pagal faktą, pagal sudarytą sutartį. Tam tereikia padaryti visuotinį namo gyventojų susirinkimą ir nutarti, jog reikia sudaryti tokią sutartį. Tuomet namo gyventojai mokės už išvežtą šiukšlių kiekį, o ne pagal užimamą plotą.
Pabaigai paminėsiu, jog esame toli gražu ne pirmi priėmę tokį sprendimą. Jau anksčiau prie tokios tvarkos perėjo Vilniaus, Klaipėdos, Alytaus regiono, Šiaulių ir kitos Lietuvos savivaldybės. Taip pat, ši praktika plačiai taikoma daugelyje Europos Sąjungos šalių. Tad, jei einame iš sovietinės registracijos sistemos į europietišką, turime tai daryti integruotai.

2 komentarai:

viz3 rašė...

Jau galit nebesirūpinti niekuo:). Konservatoriai niekad nebebus valdžioj; tik kol kas neaišku ar seimo rinkimai bus priešlaikiniai.
Aš asmeniškai prieš balsuodamas už kokią partiją dar pažiūrėsiu ar joje yra buvusių konservatorių, jei tokių rasiu - šitą irgi išbrauksiu.
Juk negali žmonės būti tokie idiotai, kad sugalvotų mokestį už tai, kad neturi darbo? Pagal mane, tik specialiai galima sugalvoti tokį pasityčiojimą...

Gintarė Skaistė rašė...

PRANEŠIMAS SPAUDAI

Nemokamai atostogavusiems privalomo sveikatos draudimo įmokos nebus skaičiuojamos

Vilnius, kovo 30 d. Finansų ministerija ir Valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad automatiškai formuojant pirmines (preliminarias) deklaracijas gyventojams nebuvo įvertinti kai kurie individualūs aspektai, susiję su įmokomis į Privalomojo sveikatos draudimo fondą (PSD įmokomis). Toliau tikslinant deklaracijų duomenis su mokesčių mokėtojais, buvo nustatytos tokios pasikartojančios aplinkybės kaip prievolės suformavimas dėl nemokamų darbuotojų atostogų.

Informuojame, kad tiems gyventojams, kurie 2009 metais dirbo pagal darbo sutartį ir dėl vienų ar kitų priežasčių nemokamai atostogavo daugiau nei mėnesį, Privalomojo sveikatos draudimo įmokos nebus skaičiuojamos.

Žmonės, dirbantys pagal darbo sutartį, tampa apdraustais nuo sutarties sudarymo momento, ir todėl formuoti mokestinę prievolė pagal Sveikatos draudimo įstatymo 17 str. 9 (buvusios 8) dalies nuostatas nėra pagrindo.

Todėl VMI per artimiausias dienas peržiūrės ir įvertins pirmines gyventojų deklaracijas už 2009 metus bei jas atnaujins atsižvelgiant į minėtus individualius veiksnius. Remiantis atnaujintomis deklaracijomis, tiems, kurie dėl minimų veiksnių priskaičiuotas įmokas jau sumokėjo, jos bus grąžintos.

VMI suteiks išsamią informaciją bei atsakys konkretiems mokesčių mokėtojams į visus iškylančius klausimus, susijusius su jiems priskaičiuotomis PSD įmokomis ir kiekvieną atvejį vertins individualiai, atsižvelgiant į konkrečios situacijos ypatumus.

VMI administruoja savarankiškai besidraudžiančių, ūkininkų ir pagal verslo liudijimus individualia veikla užsiimančių asmenų PSD įmokas.

Daugiau informacijos:

Tel: (8 5) 239 0008

Mob. tel.: 8 616 94 846

www.finmin.lt

Seime – jauki ir jau tradicine tapusi Kalėdinė labdaros mugė

Seimo nariai E.Pupinis, G.Skaistė, menininkė L.Latvytė ir Seimo pirmininkas V.Pranckietis, Dž.Barysaitės nuotr. Belaukiant artėjančio ...