2008 m. lapkričio 13 d., ketvirtadienis

Užsienio politika – TS-LKD prioritetas?

Visad maniau, kad užsienio politika Tėvynės sąjungai - Lietuvos krikščionims demokratams yra prioritetinė sritis. Jau vien ką reiškė griežta nuomonė didžiosios kaimynės atžvilgiu. Tam įtakos turėjo ir aštrūs partijos politikos komiteto pirmininko V.Landsbergio pasisakymai Europos parlamente, ar pirmininko A.Kubiliaus paruošta Rusijos sulaikymo strategija.
Tačiau matyt aš apsirikau. Prieš rinkimus, įvardindami savo komandą, užsienio politikos ekspertais įvardinome V.Landsbergį, A.Ažubalį ir E.Zingerį. Po žymiojo deadline‘o išlindo V.Ušacko, Ž.Pavilonio ir D.Matulionio pavardės. Kodėl? Ar Prezidentūra nepasitiki rinkėjų valia?
Nuvylė ir partijos vadovybės veiksmai. Lapkričio 8 dieną vykusio TS-LKD tarybos posėdžio metu nuskambėjo visų ministrų pavardės, išskyrus užsienio. Motyvacija buvo tokia, kad svarstoma daug variantų ir šiuo metu nepasirinktas nei vienas kandidatas. Tačiau, išaušus netolimam pirmadienio rytui (lapkričio 10 diena), sprendimas buvo tikslus ir neginčijamas – mūsų partijos kandidatas į užsienio reikalų ministrus – V.Ušackas.
TS-LKD tarybos posėdžio metu buvo išsakyta daug aštrių žodžių Prezidentūros spaudimo ir nepartinių kandidatų atžvilgiu. Po pirmadieninio akibrokšto belieka spėlioti: ar UR ministras nebuvo paskelbtas šeštadienį todėl, kad nebuvo sprendimo? O gal todėl, kad pabijota kitokios partiečių nuomonės?

Komentarų nėra:

Kauno centrinio pašto privatizavimas gali būti pražūtingas

Seimo narė Gintarė Skaistė Po vakar Kaune vykusios diskusijos dėl Centrinio pašto ateities Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių...